KOLONOSKOPIA U TETRA

Tematy o których trudno rozmawiać.

Moderator: Moderatorzy

cdn

Re: KOLONOSKOPIA U TETRA

Post autor: cdn »

Nie żartuję.Wymyślasz jakiś nowy rodzaj pisowni. Jak można stawiać po przecinku kropkę? A twoje uzasadnienie jest dziwne.
daru

Re: KOLONOSKOPIA U TETRA

Post autor: daru »

Witam dlugo czekaliscie na to badanie? u mnie duze kolejki.. Chyba, ze dostaliscie skierowanie do szpitala na oddzial? a i dlugo sie siedzi w szpitalu?
janusz84
gaduła
Posty: 709
Rejestracja: 20 sie 2014, 22:31
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie. DK 80.
Kontakt:

Re: KOLONOSKOPIA U TETRA

Post autor: janusz84 »

Odpowiem Ci daru chociaż wyżej jest opisane .
Na badanie czekałem dwa tygodnie a skierowanie dostałem od chirurga w celu wykonania kolonoskopii w warunkach szpitalnych ,byłem tam 3 dni .
U mnie czekał bym pół roku [ szpital miejski] ,chirurg doradził mi abym podzwonił po ościennych szpitalach [ powiatowych] bo tam mniejsze kolejki i tak faktycznie było .
Komputer wyszukał adresy ,ja podzwoniłem i sprawa załatwiona,a jak i co to masz opisane wyżej na podstronach .pozdrawiam.
Pozdrawiam -Janusz
C5/6
Marcel
gaduła
Posty: 637
Rejestracja: 06 sty 2015, 18:40
Lokalizacja: Made in PRL

Re: KOLONOSKOPIA U TETRA

Post autor: Marcel »

Podczas badania macie dolegliwości autonomicznej dysrefleksji?
Pozdrawiam-Marcel
janusz84
gaduła
Posty: 709
Rejestracja: 20 sie 2014, 22:31
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie. DK 80.
Kontakt:

Re: KOLONOSKOPIA U TETRA

Post autor: janusz84 »

Marcel pisze:Podczas badania macie dolegliwości autonomicznej dysrefleksji?
Podczas badania zero dolegliwości ,chwile przed badaniem dostałem jakiś zastrzyk .
Pozdrawiam -Janusz
C5/6
Marcel
gaduła
Posty: 637
Rejestracja: 06 sty 2015, 18:40
Lokalizacja: Made in PRL

Re: KOLONOSKOPIA U TETRA

Post autor: Marcel »

zzzz pisze:Ok. Powoli rozglądam się gdzie coś takiego można by zrobić porządnie. Jeśli chodzi o stomie jelitowa to jestem zdecydowany na tak. Nie wiem tylko co odnośnie pęcherza i oddawania moczu bo z tym to akurat na szczęście nie mam odziwo większych przebojów. Nie jestem przekonany czy warto coś w tym ruszać aby nie pogorszyć. Pzdr
Zrobiłeś może kolonostomię?
Pozdrawiam-Marcel
zzzz
gawędziarz
Posty: 78
Rejestracja: 06 maja 2014, 10:50

Re: KOLONOSKOPIA U TETRA

Post autor: zzzz »

Tak
hedwi65
gawędziarz
Posty: 69
Rejestracja: 04 sty 2017, 15:17

Re: KOLONOSKOPIA U TETRA

Post autor: hedwi65 »

czy rezonans magnetyczny wykryje tez zmiany/np.raka jelita grubego/zamiast kolonoskopii
boje sie ale kto wie czy nie powinnam zrobic
mam od 2 lat ciagle uczuvie mocnego parcia i zaparcia po opioidach
wyproznienia to caly rytual a mimo to i tak pozostaje dyskomfort ucisk i bol jakby COS tam bylo
janusz84
gaduła
Posty: 709
Rejestracja: 20 sie 2014, 22:31
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie. DK 80.
Kontakt:

Re: KOLONOSKOPIA U TETRA

Post autor: janusz84 »

Ja też się bałem to przecież normalne , a zaliczyłem dwie kolonoskopie. Ale zanim doszło do kolonoskopii to miałem wykonane sporo badań krwi , potem miałem badanie odbytu przez chirurga palcem (per rectum).
Radzę Ci idź do lekarza , porobisz badania i zobaczycie co dalej , a może wcale nie musisz mieć tej kolonoskopii .Na te dolegliwości to kolonoskopia nic nie pomoże ,a tylko pokaże czy są zmiany w jelicie grubym i.t.d.
Wiem co to jest ten dyskomfort i ucisk na odbyt i jeszcze ból , odechciewa się ćwiczyć i funkcjonować , najlepiej by się spało ,aby zapomnieć , ale też bez prochów nie można , a prochy to osłabienie i tak wkoło .
Lekarz przeprowadzi wywiad , zbada Cię i na pewno doradzi i pomoże .Innej opcji raczej nie ma .
Pozdrawiam -Janusz
C5/6
ODPOWIEDZ