Rehabilitacja w Bydgoszczy!

Metody rehabilitacji i sposoby uczenia samoobsługi

Moderator: Moderatorzy

czarnuch
niemowa
Posty: 8
Rejestracja: 20 cze 2009, 17:52

Rehabilitacja w Bydgoszczy!

Post autor: czarnuch » 05 mar 2011, 19:21

Witam
Miałem okazje rehabilitować sie w bydgoskich szpitalach i chce podzielić sie swoimi uwagami na temat rehabilitacji w tych ośrodkach,może komuś się to przyda.

A więc na początku mojej wędrówki po szpitalach trafiłem do szpitala Uniwersyteckiego im Biziela w Bydgoszczy.
Muszę przyznać że oddział rehabilitacji jest bardzo czystym oddziałem,trafiłem na pokój 2 osobowy z telewizorem za który nie trzeba było płacić(podobno w innych salach trzeba wrzucać 2 zł).Pielegniarki w wiekszości bardzo miłe,poza jedna której wiecznie coś sie nie podobało i chyba mineła sie z powołaniem.Za to jest tam dwóch cwaniaków którzy pełnią tam role czegoś w rodzaju pielęgniarzy(nie wiem czy jeszcze tam pracują) Od tych typków radze trzymać sie z daleka,mega wredni i wszystko robia z mega łaską.Sala do ćwiczeń jest dosyć duża i dobrze wyposażona,obok jest też mniejsza salka do ćwiczen.Rehabilitanci,tutaj dużo zalezy od szczęścia na kogo sie trafi,są lepsi i gorsi ale ogólnie nie jest źle.Jedzenie mi nie smakowało,ale niedaleko jest świetny bar kaprys z domowym jedzeniem.


Nastepnym szpitalem był szpital Wojskowy i oddział tetraplegia. Tutaj juz nie jest tak kolorowo. Oddział bardzo ponury i przygnebiający do czystości też sie mozna przyczepić. Pielegniarki w większości też miłe ale to też nie zawsze. Za to o lekarzach nie moge powiedzieć nic dobrego,miałem kontak z dwoma dobrze zbudowanymi lekarzami i każdy z nich albo czeka na koperte ale jest kompletnym konowałem!Trafiłem na rehabilitanta który ograniczał sie tylko do ćwiczeń biernych i stawiania mnie w parapodium,ogólnie rehabilitacja słabiutka.Ale słyszałem że można trafić na lepszego rehabilitanta.
Ogólnie nie polecam tego szpitala,według mnie to strata czasu,cwiczenia bierne można sobie robić w domu.


Trzecim szpitalem w Bydgoszcz a właściwie troszeczke za jej granicami jest szpital w smukale.
Jest to stary budynek ale w środku wyremontowany i czyściutki.Sale są duże z telewizorem ale niestety trzeba wpychać 2zł.
Obsługa od pielegniarek po Ordynatora bardzo miła i uczynna. Jedzenie jest chyba najlepsze z tych trzech szpitali.Rehabilitacja jak dla mnie bez zarzutu,rehabilitant daje w kość ale o to chodzi. W poprzednich szpitalch nie nauczyli mnie niczego a tu się nauczyłem dużo samodzielności. Jesli ktoś jest tetrusem albo paraplegikiem to zdecydowanie z tych szpitali które wymieniłem polecam smukałe.

czarnuch
niemowa
Posty: 8
Rejestracja: 20 cze 2009, 17:52

Re: Rehabilitacja w Bydgoszczy!

Post autor: czarnuch » 05 mar 2011, 19:41

oczywiście pierwszy szpital to Jurasz a nie biziel!!!

Nowy1
gawędziarz
Posty: 82
Rejestracja: 31 sie 2014, 23:06

Re: Rehabilitacja w Bydgoszczy!

Post autor: Nowy1 » 08 lip 2017, 20:43

Witam. Czy ktoś mógłby podzielić się aktualnymi doświadczeniami,spostrzeżeniami itd. na temat reh. neurologicznej w

10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

ul. Powstańców Warszawy 5, 85-681 BYDGOSZCZ

Ktoś może ostatnio przebywał na reh. neur. w tym miejscu? Coś sie zmieniło w porównaniu do wpisu powyżej?
Warto "startować" do tego szpitala na oddział reh. neurologicznej? Jak z opieką nad tetra.w pełni zależnego od osób trzecich?
Proszę o wpisy. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
szym
gaduła
Posty: 211
Rejestracja: 15 wrz 2014, 19:22

Re: Rehabilitacja w Bydgoszczy!

Post autor: szym » 09 lip 2017, 10:06

Ja byłem za darmo na fundusz. Codziennie 1h ćwiczeń z praktykantami którzy często nie wiedzą co robią. Często musiałem im tłumaczyć co mają robić. Główny rehabilitant podchodził co ok. 20 min. Ogólnie olewka. Nie byłem nawet pionizowany.

Gadałem z para-laską która wtedy była prywatnie i była bardzo zadowolona. Ćwiczyła po kilka godzin dziennie z wykorzystaniem sprzętu którego jest tam dużo.

To było w połowie 2014 roku.
c4/c5

ODPOWIEDZ