Tetraplegik • szukanie osoby do pomocy z zamieszkaniem
Strona 1 z 1

szukanie osoby do pomocy z zamieszkaniem

: 20 wrz 2022, 13:47
autor: pqm875
Jak i gdzie szukac osoby do pomocy i opieki wraz z zamieszkaniem – np. jednej na stale lub 2 na zmiane np. co 1-2 tygodnie? Gdzie najlepiej dac ogłoszenie? Mam od jakiegoś czasu możliwości finansowe by zamieszkac w większym miescie i kogos zatrudnić ale nie wiem jak znaleźć taka osobe.
Jestem średnio-sprawnym tetra. Niestety nie jestem w pełni samodzielny. Z wieloma rzeczami radze sobie sam, inne sa stosunkowo proste i latwe dla kogos do ogarniecia.
Moje glowne obawy dotycza spraw związanych z wypróżnianiem i tego czy ktoś bylby w stanie robic przy mnie rzeczy z tym związane. 2 razy w tygodniu – co 3 i co 4 dni – mam wpuszczana Eneme żeby się wyproznic. Niestety – mimo tych srodkow, diety i roznych innych wspomagaczy najczęściej i tak trzeba potem recznej stymulacji by usunac kał. Watpie by pierwsza lepsza osoba z ogłoszenia chciała to robic lub zrobila to tak, ze ‘’wszystko’’ ze mnie wyjdzie i nie będzie powtorek. I dlatego nie wiem co robic. Czy gdybym miał problem ze znalezieniem osoby ‘’do wszystkiego’’ to czy rozwiązaniem jest wtedy wynajecie pielęgniarki 2 razy w tygodniu do pomocy przy wypróżnianiu? Czy trzeba to robic prywatnie czy przysługuje mi pielegniarka srodowiskowa? W moim miejscu zamieszkania i tak był z tym problem i nie korzystałem z takich uslug dlatego pytam. Z góry dziekuje za wszelkie wskazówki i porady.

Re: szukanie osoby do pomocy z zamieszkaniem

: 09 lis 2022, 12:50
autor: robak
Tam gdzie masz zamiar zamieszkać zapytaj się czy przysługuje ci pielęgniarka środowiskowa. Coś mi się zdaje że tutaj każda wioska albo miasto ma inne zasady. Zadzwoń do mops-u Zapytaj się jak wygląda sytuacja z pomocą. W tych miejscach możesz liczyć na pomoc jeżeli chodzi mycie, ubieranie albo wypróżnianiem. Do tego Możesz zapytać się w dane miejscowości o asystenta który może pomóc ci w innych rzeczach. Mam kolegę który w ten sposób działa jest tetraplegikiem mieszka samodzielnie. Czasem jest tak że jak poznasz bliżej się z asystentem to możesz z nim porozmawiać on może ogarnąć toaletę. Początki są ciężkie