Moje urządzenia samoróbki

Tu można pisać na każdy temat.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Onufry
papla
Posty: 126
Rejestracja: 30 sie 2019, 16:24
Lokalizacja: Łomża

Re: Uchwyt statyw do smarfona

Post autor: Onufry »

robak pisze: 03 sty 2021, 16:57
Onufry pisze: 02 gru 2020, 21:19 Interesuje mnie ten sam uchwyt te szczypce co jest na pierwszym zdjęciu gdzie tam można kupić?
Ten uchwyt - szczypce kupiłem chyba w sklepie rowerowym jakieś może 5 lat temu. Dokładnie nie pamiętam. Miał być do nawigacji samochodowej. A że do nawigacji kupiłem potem inny w Media Markt to ten sobie leżał aż do momentu kiedy zacząłem kręcić filmiki do swoich samoróbek. Najpierw to przykręcałem go do różnych rurek np. w płocie albo do stojącego wieszaka na ubrania. Potem dorobiłem statyw z magnesami. A ostatnio dorobiłem mocowanie do mojego wózka, ale jeszcze nie pokazywałem jak.
C5-C7
Awatar użytkownika
robak
gaduła
Posty: 1196
Rejestracja: 16 gru 2009, 15:06
Kontakt:

Re: Moje urządzenia samoróbki

Post autor: robak »

Zasadniczo przekonują mnie tylko te poglądy które są zaskakująco zgodne z moimi (George Bernard)
zielono mi C5
Awatar użytkownika
Onufry
papla
Posty: 126
Rejestracja: 30 sie 2019, 16:24
Lokalizacja: Łomża

Re: Moje urządzenia samoróbki

Post autor: Onufry »

Patent bardzo dobry. Ale ja przy tym otwieraniu mam inny problem. Moje palce są przykurczone, a więc działają jak hak i nie mam problemu z pociągnięciem drzwi. Problem jest z dalszym otwarciem tych drzwi i przytrzymaniu łokciem. A najgorzej jest jak drzwi są z tej samej strony co joystick. Myślałem o zastosowaniu stopera zakładanego chwytakiem. Po przejechaniu drzwi bym zawracał i wyjmował stoper. Popracuję nad tym jak się zrobi cieplej. A może masz jakiś pomysł?
C5-C7
Awatar użytkownika
Onufry
papla
Posty: 126
Rejestracja: 30 sie 2019, 16:24
Lokalizacja: Łomża

Podnośnik pacjenta lub towaru

Post autor: Onufry »

Moje urządzenia samoróbki.
21. Podnośnik pacjenta lub towaru.
Parametry:
waga - 8kg,
wymiary po złożeniu - 102 x 45 x 12cm (długość, szerokość, wysokość),
wymiary w gotowości - 94 x 45 x 69cm,
wysokość podnoszenia - 4-50cm,
siedzisko - 45 x 45cm (sklejka),
konstrukcja z profili aluminiowych PA38,
sterowanie bezprzewodowe (piloty).
Jaki jest maksymalny ciężar podnoszenia to nie mam czym sprawdzić. Myślę, że jakieś 100kg. Sam siłownik podnosi 400kg ale niektóre kształtowniki tyle mogą nie wytrzymać. Koszt materiałów to ok. 700zł. Działanie podnośnika jak na filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=Jt77bV8 ... EnSN9-JM9d
Po co robić taki podnośnik skoro jest mnóstwo podnośników do kupienia? Jest kilka powodów. 1) Takich podnośników nie ma. Ja jestem trochę chodzący, ale jak upadnę to sam nie mogę wstać z ziemi. Więc siedzisko podnośnika musi być jak najniżej opuszczane. A przy okazji mogę się opuścić przy konieczności jakichś robót na podłodze np. podniesienie kanapki, która spadła masłem do podłogi. 2) Musi być samoobsługowy. 3) Musi być na tyle lekki żeby z piwnicy lub z samochodu mogła go przynieść kobieta. A fabryczne podnośniki ważą ok. 30kg. 4) Kwestia finansowa. Wyszło to ok. 20 razy taniej. 5) Dodatkowo mogę podnosić tym różne towary np. swój wózek do jakichś drobnych napraw. 6) Rehabilitacja. Jest tu ponad 100 śrub, 200 otworów, 200 nakrętek, każdy profil przycięty ręczną piłką do metali, wykonanie elektroniki sterownika itp. W profilach jest miejsce na 1 palec na wcisk. I jak nakręcić nakrętkę jednym palcem? W dodatku drugą ręką trzeba włożyć śrubę od spodu i trzymać żeby nie wypadła. A najciekawsze w tym jest to, że ja mam bezwładne palce, ale przykurczone i ten przykurcz bardzo mi pomaga. Takiej rehabilitacji to chyba nie ma nigdzie.
C5-C7
ODPOWIEDZ