Żyj zdrowo

 

 

Jedna z użytkowniczek forum przysłała do nas swój artykuł, uznaliśmy, że warto go umieścić. A co Wy o nim sądzicie?

 Szczęście - brakujący element.

Poszukując odpowiedzi na pytanie co determinuje nas do życia. Dlaczego jedni wiodą szczęśliwy byt mimo uszczerbku na zdrowiu, a inni nie.
Jak Ty je sobie wyobrażasz, jak Twoim zdaniem ono powinno wyglądać? Czy ukazują Ci się, obrazy z ludźmi uśmiechniętymi od rana do nocy, w bogatych domach, nie narzekających na zdrowie? A jeśli powiem teraz, że to nie jest szczęście - uwierzysz mi?

 Legenda o zielonej herbacie

Kolebką zielonej herbaty są Chiny. Tam, jak mówi legenda, w 2737 r. p.n.e. odkrył ją cesarz Chen-nung, który odpoczywał w swoim ogrodzie. Przed cesarzem stał dzban z gorącą wodą do picia. Nagle zerwał się wiatr i wrzucił do dzbana kilka listków z dziko rosnącego drzewa herbacianego. Cesarz spróbował tego napoju, a ten nowy smak zachwycił go. Upłynęło jednak wiele lat, zanim herbata zielona stała się napojem powszechnie znanym i popularnym.

Herbata zielona jest najstarszym napojem świata. Chociaż dla Chińczyków i Japończyków od pięciu tysięcy lat stanowi napój codzienny, w Europie pojawiła się dopiero na początku XVII wieku. Na europejskich stołach nie zagościła jednak zbyt długo. Za sprawą Anglików, którzy zalali cały kontynent herbatą czarną, jej zielona siostra popadła w niełaskę. Obecnie jednak, wraz ze wzrostem świadomości o zdrowym odżywianiu, zielona herbata w Europie ma coraz większe znaczenie. Jej spożycie w Niemczech, Francji, Włoszech i Anglii w ciągu ostatnich lat wzrosło aż trzykrotnie.

Prawdopodobnie wiele się pisze na temat wody: "Woda to życie", "Nie ma życia na ziemi bez wody" i temu podobne. Stwierdzenia te wydają się bardzo dramatyczne, ale to prawda.

Jest znacznie łatwiej odwodnić się niż myślisz

Ludzie zbudowani są w ponad 70% z wody. Odwodnienie może wystąpić już po utracie około 2% wody z organizmu. Co może spowodować ten ubytek wody? Wiele nie trzeba. Może się to zdarzyć sportowcowi podczas zawodów, ale również osobie, która leży w łóżku z grypą lub biegunką, podczas upałów, albo osobie, która po prostu mało pije płynów.