Ciekawostki

Kilka dni temu miałem ogromną przyjemność poznać Dominika i jego psa Kankana. Dominik jest tetraplegikiem, dzięki swojemu silnemu charakterowi i wielu godzinom spędzonym na ćwiczeniach osiągnął samodzielność, dzisiaj pracuje, gra w rugby na wózkach, jest szczęśliwym mężem i z plotek wiem że już niedługo będzie też tatą :)

Mimo że osoba Dominika jest bardzo interesująca i można było by o nim pisać bardzo wiele, ja chciał bym ten mały artykuł poświęcić Kankanowi.

Kankan to pies rasy labrador, jest on wyszkolony przez Fundacje Pomocna Łapa na psa asystującego, czyli mówiąc wprost pomaga Dominikowi w trudnościach życia codziennego.

Kankan potrafi naprawdę wiele, widziałem go w akcji i mimo iż miałem możliwość zobaczyć zaledwie ułamek jego umiejętności to wywarł on na mnie ogromne wrażenie.

By móc podzielić się tym co widziałem, nagrałem trzy filmy, niestety przy sobie miałem tylko telefon i jakość tych filmów pozostawia wiele do życzenia, zamieszczam też zdjęcia autorstwa Marka Zawady, które udostępnił mi Dominik. Prócz rzeczy które zobaczycie na zamieszczonych materiałach, Kankan nosi też zakupy, otwiera drzwi, szafki i szuflady, gasi i zapala światło itp. Itd.

Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie na stronie Fundacji Pomocna Łapa www.pomocnalapa.pl Myślę że wielu z nas taki pies ułatwił by życie, i pewnie będziecie tym zainteresowani, dlatego postanowiłem napisać tych kilka słów o Dominiki i jego wiernym przyjacielu.

A ze swojej strony bardzo dziękuję Dominikowi, bo to dzięki niemu powstał ten materiał.