Poduszka Varilite Stratus

Wszystko na temat sprzętu.

Moderator: Moderatorzy

ling
cicha woda
Posty: 42
Rejestracja: 05 sty 2015, 08:08

Poduszka Varilite Stratus

Post autor: ling » 05 paź 2018, 07:50

Cześć, zamierzam kupić poduszkę Varilite Stratus i mam pytanie do posiadaczy, nie do końca wiem o co w niej chodzi. Czy siedzi się na piance czy na powietrzu? Do tej pory od lat siedzę na pneumacie i jestem zadowolony ale chciałem spróbować innej bo ile można brać tych pneumatów, powoli robi się magazyn w domu. Nie mam praktycznie mięśni na tyłku, czy ta poduszka nie będzie za twarda? Wiem, że to kwestia indywidualna ale może jak ktoś napisze jak się sprawuje w tym samym schorzeniu URK.

Awatar użytkownika
msywula
gawędziarz
Posty: 78
Rejestracja: 11 paź 2014, 20:13

Re: Poduszka Varilite Stratus

Post autor: msywula » 08 paź 2018, 15:56

Varilite ma autoryzowanego dealera w Polsce http://varilite.com/where_dist2.aspx
Nowszym pdpowiednikiem Varilite Stratus jest Varilite Solo (chyba 8-10 cm. w rozprężeniu) -> zdjęcie tutaj https://i.postimg.cc/9FPRH64G/Varilite_Solo_3.jpg
Poduszka dziala "odwrotnie" niż ROHO: po otwarciu zaworu poduszka się rozpręża i "odpoczywa". Ja zawór otwieram zawsze na noc, choc chyba aż dzień w dzień nie trzeba tego robić. Należy pamiętać, żeby przed przesiadka na poduszkę zawór zamknąć. Kiedy się przesiądziesz otwierasz zawór i spuszczasz część powietrza, by poduszka dopasowała się do geometrii twojej sempiterny ;) Po spuszczeniu części powietrza z poduszki zawór zamykasz. O szczególy dopytaj przedstawiciela j.w. Osobiście używam tej poduszki i jestem zadowolony.
Ddodatkowe info: poduszka ma do wyboru dwa typy zaworów. Zawór można zamontować po lewej lub prawej stronie (standardowo jest po prawej). Ma dwa typy pokrowców: typu mesh jako standard i nieprzemakalny. Od spodu solidne rzepy.

ODPOWIEDZ