komórki macierzyste

Postęp w medycynie, informacje o ciekawych publikacjach.

Moderator: Moderatorzy

ka?ka
cicha woda
Posty: 22
Rejestracja: 26 paź 2004, 17:33
Lokalizacja: Lublin

komórki macierzyste

Post autor: ka?ka »

Co myślicie na temat operacji, z wykorzystaniem komórek macierzystych.
Może niekoniecznie tych z ludzkich embrionów /o tym już z resztą jest na forum/, ale o tych z komórek węchowych czy właśnie z krwi pępowinowej.
Co myślicie o operacjach w Korei (dla tych którzy nie wiedzą nic link...)
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html? ... dqNy4EAdH5

Czy kobieta która 19 lat była sparaliżowana, w ogóle może w ciągu miesiąca zacząć chodzić?
Czy jej mięsnie nie są zbyt słabe, aby było to możliwe?
I oczywiście, czy waszym zdaniem komórki macierzyste faktycznie maja taki potencjał?
Zastanawiam się też, czy gdyby ludzie mieli możliwość poddania się takiej operacji , czy skorzystali by z tego, nie licząc się z niewiadomymi w sumie konsekwencjami...
Krzyżak

Post autor: Krzyżak »

To byłby cud i to pewnie tylko dla bogatych. :? :cry:
Pocieszające jest to, że coraz więcej takich ciekawostek dociera do nas, tzn że coś w końcu z tego wyniknie. :lol: :wink:
Jeżeli koreańczycy potwierdzą wykorzystanie własnych komórek macierzystych danego pacjęta oraz osiągnięcia z tym związanych to mamy przełom i otwarte drzwi ku chodzeniu :D :D :D :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
agusia
cenzor
Posty: 895
Rejestracja: 13 kwie 2004, 16:53
Lokalizacja: Lipno

Post autor: agusia »

Technika tak podąża na przód, że wszystko jest możliwe. Może niedługo to forum przestanie mieć sens :mrgreen: , czego wszystkim tetrusom życzę.
Chodziak C4-C5-C6
rkurtyka
cicha woda
Posty: 33
Rejestracja: 21 kwie 2004, 12:04
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rkurtyka »

http://times.hankooki.com/lpage/200411/ ... 710440.htm
zanalzlem ten artykul po angielsku, nie chce sie napalac, bo nawet jesli to calkowita prawda to kiedy ta metoda bedzie u nas?
Awatar użytkownika
Malcolm
gaduła
Posty: 213
Rejestracja: 06 gru 2004, 08:41

Post autor: Malcolm »

z pewnoscia , przy tym postepie nauki i techniki w niedalekiej juz przyszlosci .Ale jak beda robic to świerzakow , cale eksperymenty i reszta na nowych do czasu opnaowania sztuki.Nam przyjdzie sie chyba przygladac obym sie mylil



mal
Awatar użytkownika
Joten
cicha woda
Posty: 27
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:53

Post autor: Joten »

Od 13 lat jestem tetrusem, niemal co roku slysze o nowych lekach, sposobach rechabilitacji i o tym, ze niedlugo cos wymysla. Prawda jest taka : w naszym zyciu nic sie nie zmieni. Zawsze mozna jednak mazyc !
Maniek
niemowa
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwie 2005, 16:19
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Maniek »

Witam!
Jestem tu pierwszy raz niedawno sie zalogowalem i wogole niewiem o co tutaj chodzi :cry:
Poszukuje adresu kontaktowego do tej kliniki w Korei.Jesli ktos go ma to bardzo o niego prosze :!:
Bede bardzo wdzieczny :lol:
Pozdrawiam wszystkich i zycze duzo zdrowka :!:
wawel

Post autor: wawel »

Histostem Inc. has isolated multi-potent stem cells from umbilical cord blood and used them for treatment of Hwang, Mi-Soon (a patient with paraplegia from spinal cord injury). So far, we have treated patients with paraplegia after spinal cord injury, liver cirrhosis, Buerger’s disease, diabetes, Lou gehrig’s disease and many other diseases and the results have been successful for all.

Seoul cord blood bank has about 50,000 cord blood units for public pool available for patients. Once we find the one that matches your HLA type, we can help you.



Could you please let us know your HLA (Human Leukocyte Antigen) alleles type and red blood type.



We also preserve stem cells from cord blood as stem cells themselves, not as cord blood. When an infant is born, cord blood is cryo-preserved but to save time, in case of urgent transplantation, we isolate stem cells from the cord blood immediately after birth and preserve them in that state. But it has not been most favored because preserving as stem cells cost more than preserving as cord blood. Nevertheless it is a wise way in case transplantation is needed immediately.



The patient’s condition is follows(Hwang Mi-Soon):

Compression fracture of 12th thoracic vertebrae and fracture dislocation of 11-12th thoracic vertebrae. Complete paraplegia.



For professional information, there will be a paper published from Histostem soon. It will be published in well-known journals, so if you would like to know more about how we operated the patient Hwang, Mi-Soon and her medical conditions and how she progressed, please refer to those journals.





If you need more information or have any questions, please contact;

[email protected]

Richard H.K. Kim (director)

To co moglem znalezc i rowniez zycze b. duzo zdrowka
Wawel

Post autor: Wawel »

Witam!
Piekne dzieki za szybka odpowiedz! :lol:
Tylko teraz musze czekac az znajde kogos co po angielsku lepiej smiga niz ja hehe :!:
A mowili ucz sie ucz bo nauka to potegi klucz :!: :P
Ale mysle ze jakos dam rade :mrgreen:
Dzieki bardzo :!:
Pozdro mocno :!:
Maniek
niemowa
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwie 2005, 16:19
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Maniek »

Sorki pomylilem sie wpisalem jako wawel!
A to wszystko przez to ze nie bardzo wiem o co tu chodzi :!:
Jeszcze raz dzieki i pozdro mocno :!: :!: :lol:
wawel

Post autor: wawel »

Nie ma za co,niech idzie na zdrowie a jak wazne jest zdrowie pisal juz o tym nasz kochany Kochanowski
Szlachetne Zdrowie,Nikt Się Nie Dowie,
Jako Smakujesz,Aż Się Zepsujesz.
Tam Człowiek Prawie Widzi na JawieI Sam To Powie,Że Nic Nad Zdrowie Ani Lepszego,Ani Droższego;Bo Dobre Mienie,Perły, Kamienie,Także Wiek MłodyI Dar Urody,Miejsca Wysokie,Władze SzerokieDobre Są, Ale -Gdy Zdrowie WcaleGdzie Nie Masz Siły,I √Ö≈°wiat Nie Miły.Klejnocie Drogi,Mój Dom UbogiOddany TobieUlubuj Sobie
Gosia
niemowa
Posty: 7
Rejestracja: 08 wrz 2005, 14:20
Lokalizacja: Siemianowice ?l

Post autor: Gosia »

Sparaliżowaną pacjentkę wyleczono komórkami macierzystymi z krwi pępowinowej

Dzięki zastosowaniu komórek macierzystych z krwi pępowinowej pacjentka, która przez ostanie 19 lat nie mogła się nawet podnieść, chodzi - o wynikach terapii zastosowanej przez badaczy z Korei Południowej informuje serwis Medical News Today.

Jeśli doniesienie zostanie potwierdzone, byłyby to pierwszy namacalny dowód na ogromny potencjał terapeutyczny komórek macierzystych.
Leczona przez Koreańczyków pacjentka, 37-letnia kobieta, doznała urazu rdzenia kręgowego w wypadku samochodowym w 1985 roku. Spowodowało to całkowity paraliż nóg, tak, że kobieta mogła jedynie pozostawać w łóżku lub przemieszczać się na wózku inwalidzkim.

W październiku 2004 roku grupa badaczy koreańskich poddała pacjentkę eksperymentalnej operacji przeszczepiania komórek macierzystych uzyskanych z krwi pępowinowej. Komórki wszczepiono do uszkodzonej części rdzenia.

"Dzięki terapii już po 15 dniach zaczęły regenerować nerwy czuciowe i ruchowe, dzięki czemu kobieta mogła poruszać nogą w biodrze. Po 25 dniach jej stopy zaczęły reagować na bodźce czuciowe i wreszcie pacjentka zaczęła stawiać pierwsze kroki przy pomocy chodzika" - powiedział prowadzący badania prof. Song Chang- hun z Uniwersytetu Chosun na konferencji prasowej.

W najbliższej przyszłości badacze planują przeprowadzić podobna terapię jeszcze u czterech pacjentów. W pierwszej połowie roku 2005 chcą też zaprezentować swoje wyniki środowisku naukowemu.

Komórki macierzyste pozostają w centrum zainteresowania naukowców już od kilku lat. Wiąże się z nimi ogromne nadzieje terapeutyczne, zwłaszcza jeśli chodzi o leczenie schorzeń nieuleczalnych, nieodwracalnie niszczących różne tkanki i organy.

Wydaje się, że największy potencjał w tej dziedzinie mają zarodkowe komórki macierzyste, z których może się rozwinąć każda tkanka dorosłego organizmu. Jednak wykorzystanie zarodkowych komórek jest przedmiotem nieustannych sporów natury etycznej, co utrudnia rozwój badań w tej dziedzinie. Dlatego niektórzy badacze starają się wykorzystywać komórki macierzyste z innych źródeł, np. z tkanek dorosłego organizmu lub z krwi pępowinowej.

Zdaniem prof. Songa, zastosowanie w terapii komórek macierzystych z krwi pępowinowej ma kilka zalet. Po pierwsze nie budzi tak silnych kontrowersji natury etycznej, jak wykorzystanie komórek zarodkowych. Po drugie, ryzyko, że komórki te mogłyby zapoczątkować rozwój nowotworu, jest dużo mniejsze niż w przypadku zarodkowych komórek macierzystych.

Komórki z krwi pępowinowej znajdują się bowiem na nieco późniejszym etapie rozwoju. I wreszcie mogą one doskonale dopasować się do organizmu pacjenta, bez ryzyka, że zostaną zniszczone przez jego układ odporności.

co Wy na to?
ODPOWIEDZ