nasilenie spastyki a wózek z napedem elektrycznym

Wszystko o spastyce

Moderator: Moderatorzy

go?

nasilenie spastyki a wózek z napedem elektrycznym

Post autor: go? »

witam, mój chłopak od kilku tygodni korzysta z nowego wózka, mianowicie gtm hammer vario z napędem elektrycznym e-support. Od tego czasu bardzo nasiliła mu się spastyka, czy może to mieć związek z jakimś polem elektrycznym tworzonym przez napęd albo z budową tego wózka i zmianą pozycji siedzenia (do tej pory korzystał z wózka FARu) . Jeśli jest to związane ze zmaina pozycji siedzenia czy spastyka z czasem osłabnie jak ciało przyzwyczai się do nowej pozycji??
ToJa
papla
Posty: 180
Rejestracja: 21 lut 2005, 10:37
Lokalizacja: z domu

Post autor: ToJa »

Raczej chodzi o zmiane pozycji...
Czy pozycja na tym wozku w ogole mu odpowiada? Czy czuje sie stabilnie i komfortowo? Spastyka meczy go teraz bardziej tylko podczas siedzenia?
go?

Post autor: go? »

na tamtym wózku pozycja była jakby "leżąca", w tym momencie siedzi bardziej prosto, w kolanach i biodrach jest prawie kąt prosty, oparcie i boczki są troszkę niższe. Jest mu wygodnie, jednak przez tą spastykę nie może siedzieć bez przypięcia pasem w klatce piersiowej... Jeżeli to jest kwestia zmiany pozycji, jak długo trwa "przystosowanie" się do nowego wózka??
Gość

Post autor: Gość »

Ja przez zmianę wózka spadłem ze schodów zjeżdżając z górki. Na przeciw były schody do piwnicy i trzeba było skręcić przed nimi. Spadłem ponieważ nieprzyzwyczajone ciało zareagowało w ten sposób, ze wyprostowało mi tułów i musiałem oprzeć dłonie na ramie aby nie wypaść przy tym zjeździe na twarz. Spadłem 6 schodów w dół. Na szczęście prócz spuchniętego łokcia nic mi się nie stało. Zmieniłem wtedy wózek z panthery standard na u2, a w tej chwili jeżdżę na s2. Na u2 jeździłem prawie dwa lata, nie mogłem się do niej przyzwyczaić. Za wąsko z przodu i za słabo pochyłe siedzisko. Siedziało się na niej jak na krześle. Grzebcie, bawcie się wszystkimi ustawieniami to może znajdziecie jakiś kompromis. Pochył oparcia też można regulować. Dodam, że farowskie wózki też mają głębokie siedzisko, być może stąd ta spastyka. Jak się nie przyzwyczai to zmieńcie wózek.
ToJa
papla
Posty: 180
Rejestracja: 21 lut 2005, 10:37
Lokalizacja: z domu

Post autor: ToJa »

gość pisze:w tym momencie siedzi bardziej prosto, w kolanach i biodrach jest prawie kąt prosty
wg mnie przez to wlasnie mocniej go spina. jezeli to nie jest bardzo uciazliwe, to moze z czasem popusci...
ODPOWIEDZ