Fundacja Otwarte Ramię Białej Gwiazdy

Adresy stron, które warto odwiedzić

Moderator: Moderatorzy

FORBG

Fundacja Otwarte Ramię Białej Gwiazdy

Post autor: FORBG » 02 wrz 2011, 09:18

poecam strone
http://www.forbg.vot.pl

FORBG czyli Fundacja Otwarte Ramię Białej Gwiazdy początkowo miała być tylko Fan Clubem, którego głównym celem była by pomoc „ wózkowiczom” w wyjazdach na mecze Wisły w innych miastach.


Jeśliby pierwotny pomysł doszedł do skutku to niestety nie obejmował by swym „ Ramieniem” innych rodzajów niepełnosprawności, a tym samym pogłębiał by już i tak istniejące podziały.

W nazwie fundacji celowo pominęliśmy słowo „niepełnosprawni”, ponieważ wnikliwa analiza środowiska osób niepełnosprawnych sugerowała, iż to jedno słowo na dobre zaszufladkuje nas i ograniczy wyłącznie do „wózkowiczów” ( jednocześnie nie odcinamy się od „ wózka”, gdyż w Zarządzie Fundacji obok Zbyszka Kaczyńskiego i Marka Gója jest też Paweł Kękuś, który od kilkunastu lat porusza się na wózku.)

Chcąc tego uniknąć świadomie w nazwie posłużyliśmy się określeniem w naszej opinii
najbardziej obrazowym „Otwarte Ramię”, gdyż dla nas kibic na wózku, głuchoniemy, niewidomy lub z inną niepełnosprawnością, która nie ma oczywistych przeciwwskazań do uczestnictwa w meczach jest tak samo cenny, jak tzw. pełnosprawny.
Parafrazując słowa klasyka żadna niepełnosprawność nie jest nam obca i to okazało się strzałem w 10

Potwierdziło to samo życie ukazując,ze środowiska P.Z.G, oraz P.Z.N są fajnie zintegrowane i otwarte na nowe wyzwania.

Z powodów niezależnych od nas nasza siedziba przy R22 istnieje tylko na papierze. Ma się to zmienić, gdy do użytku zostanie oddany cały stadion lub wcześniej …. )))

Do czasu kiedy jesteśmy ograniczeni ciągle trwającymi pracami wykończeniowymi na obiekcie przy Reymonta 22, działalność fundacji ogranicza się do pomocy i koordynacji uczestnictwa w meczach dla osób niepełnosprawnych oraz do organizacji wyjazdów na mecze Wisły Kraków w innych miastach. Dużym zainteresowaniem cieszył się wyjazd na mecz przyjaźni do Wrocławia i choć w o wiele skromniejszej liczbie byliśmy też obecni u braci z Gdańska.

W fazie mocno zaawansowanego planowania był wyjazd na mecz z Legią przy Łazienkowskiej.

Rok temu, choć Fundacja formalnie jeszcze nie istniała też byliśmy obecni min. na meczach: Widzew : Wisła, Górnik : Wisła, Śląsk : Wisła, oraz Legia : Wisła i grubo myliłby się ten,
kto by pomyślał, że zostaliśmy tam źle przyjęci.

Osoby niepełnosprawne ze stolicy udowodniły, że antagonizmy pomiędzy klubami można odstawić na bok, gdy łączy nas wspólny ” problem”, a barwy klubowe nie przesłaniają rozumu.

ODPOWIEDZ